Хмарка тегів:

Складання кошторисів. Кошторис на вентиляцію.

    Складання кошторисів на систему вентиляції є важливим етапом при формуванні бюджету майбутнього будівництва. Виробники обладнання для систем вентиляції пропонують широкий ряд моделей для різноманітних об’єктів. Кошторис на вентиляцію повинен враховувати ряд особливостей продиктованих використанням того чи іншого обладнання в залежності від призначення приміщення та вимог що до нього висуваються.

Вентиляційне обладнання поділяється на категорії:

—  побутове;

—  напівпромислове;

—  промислове;

    Авк кошторис на вентиляцію повинен містити вартості монтажних робіт та матеріалів за основними складовими системи вентиляції а саме:

 —  вентиляційне обладнання  (приточно — витяжні  установки, рекуператори,

    шумоглушники, клапана и т.д.);

—  повітропроводи та фасонні частини до них;

—  декоративні решітки та дифузори;

—  система автоматики вентиляції;

  Повітропроводи можуть бути жорсткі оцинковані або гнучкі. З оцинкованих гнучких, як правило, прокладають магістралі, а гнучкими приєднують адаптера до яких кріпляться декоративні вентиляційні решітки або інші елементи системи вентиляції, які складно приєднати жорсткими повітропроводами

  Переріз повітропроводів може бути прямокутним або круглим. Кошторис повинен враховувати ці особливості, оскільки нормативна база містить різні розцінки на улаштування повітропроводів різних типів перерізу.

   Здається, що сучасні типи повітропроводів настільки досконалі та відповідають потребам споживачів що нічого нового вже не придумаєш, але прогрес не стоїть на місці, на ринок вийшли тканинні повітропроводи! Вони мають значно презентабельні ший вигляд, чим традиційні оцинковані. Широкий вибір кольорів і фактур робить їх повноцінною частиною інтер’єру, яка не потребує додаткового оздоблення.

  Скласти кошторис на вентиляцію в якій використовується тканинний повітропровід може тільки досвідчений, оскільки, існуюча нормативна кошторисна база не адаптована під таку новинку але при цьому потрібно коректно розцінити монтаж такого повітропроводу.

   Складанням кошторисів повинен займатись професійний інженер – кошторисник , це складова майбутнього успіху в процесі планування фінансової частини майбутнього будівництва.

    Грамотно складений кошторис  — залог успіху для учасників будівельного ринку!