Хмарка тегів:

Складання кошторисів. Кошторис на кондиціювання.

    Складання кошторисів на кондиціювання здійснюється на основі поточних збірників одиничних розцінок. Кошторис на кондиціювання частіше за все складається в програмі АВК. В залежності від того на який тип системи складається кошторис, використовуються різні розцінки для коректного відображення вартісних параметрів. АВК кошторис на систему кондиціювання може бути складений з врахуванням того, з яким типом обладнання ми маємо справу.

Виділяють три основних групи для систем кондиціювання:

— побутове обладнання;

— напівпромислове обладнання;

— промислове обладнання;

До побутового типу обладнання можна віднести так звані спліт системи. Це кондиціонери, які частіше за все встановлюють в житлових приміщеннях             (квартирах, приватних будинках, невеликих офісах)
Побутова система кондиціювання складається з:

а. Зовнішнього блоку кондиціонера
б. Внутрішнього блоку кондиціонера
в. Магістралі (мідні фреонові трубки, кабель електроживлення, теплоізоляція обмотана тефлоновою стрічкою)

Можливий також варіант, що декілька внутрішніх блоків приєднуються до одного зовнішнього блока, такий варіант виконання називається мульті спліт система.

    Складання кошторисів на кондиціювання з категорією побутового обладнання це один із самих простих варіантів кошторису.

    Кошторис на кондиціювання в якому буде присутнє напівпромислове обладнання більш складний у виконанні. Оскільки, система напівпромислового обладнання складніша і складається з більшої кількості елементів. Це можуть бути VRV або VRF системи кондиціювання. Вони використовуються, як правило,  при монтажі системи в торгових комплексах, офісних будівлях. Такі системи складаються з фреонових магістралей різних діаметрів, в яких під тиском циркулює фреон, внутрішніх та зовнішніх блоків, системи автоматики. Улаштування таких систем передбачає наявності проектної документації з позначенням типів і характеристик обладнання, допоміжних матеріалів які присутні в системі.

Остання категорія – це системи із застосуванням промислового обладнання , це можуть бути також VRV та VRF системи, але з більшою потужністю. Улаштування таких систем може бути реалізовано з використанням системи повітропроводів з можливістю забору  свіжого повітря

Системи кондиціювання та вентиляції взаємопов’язані і дуже части доповнюють одна одну. Правильний кошторис на кондиціювання – це запорука спіху фінансових показників при формуванні бюджету даної інженерної системи. Звісно є зовнішні фактори, які можуть впливати на вартість проекту, але кошторис в авк, як плановий орієнтир бюджету, буде основою для відстеження витрат при монтажі даної системи і відповідно можна буде вчасно реагувати на можливі ризики пов’язані з перевитратами бюджету.

    Скласти кошторис допоможуть вам досвідчені інженери кошторисники, які знають особливості систем кондиціювання і можуть коректно розцінити всі етапи монтажу.