Хмарка тегів:

Складання кошторисів. Кошторис на каналізацію.

    Складання кошторисів на каналізацію слід почати з детального вивчення вихідних даних, що надані для підготовки кошторису. Мережі каналізації можуть бути внутрішніми та зовнішніми. Внутрішні мережі каналізації проходять всередині споруди, зовнішні відповідно за межами споруд. Також їх поділяють на напірні та безнапірні. Тобто, в напірних  мережу стічні води протікають під дією напору, що створюється спеціальним насосом, або ж насосною станцією.

    В безнапірній каналізації стоки протікають за рахунок ухилу, під яким прокладені труби при монтажі. При улаштуванні внутрішніх мереж каналізації використовують пластикові труби. Раніше використовували чавунні труби і фасонні частини до них (відводи, трійники, переходи). Наразі, від чугунних систем відмовились на користь пластикових, які є дешевшими і легшими в монтажі. Кошторис на каналізацію внутрішніх мереж повинна враховувати дану інформацію. Ще хочеться відмітити що є внутрішні безшумні труби. Вони складаються з двох шарів пластику, між якими міститься ізоляційний шар. Такі труби повністю поглинають шум стоків, який утворюється при зливі. Вони значно дорожчі чим звичайні пластикові, але в деяких випадках незамінні.

   Складання кошторисів на зовнішню каналізацію це більш складний етап, оскільки при улаштуванні зовнішніх мереж, як правило, присутні каналізаційні колодязі, каналізаційні насосні станції та і сама технологія прокладання зовнішніх каналізаційних мереж більш складна і різноманітна. Тому для складання кошторису на зовнішні мережі, необхідно володіти інженерними знаннями технології і організації даних робіт.  Краще довірити цей етап професійному інженеру-кошториснику, який підготує кошторис, що буде містити всі роботи регламентовані технологією прокладання зовнішніх каналізаційних мереж. При прокладанні каналізації можуть використовуватись труби з різних матеріалів, це належним чином повинно вказуватись в кошторисі. Зараз набирають популярності в застосуванні для улаштування зовнішньої каналізації склопластикові труби. Традиційно при прокладанні нових мереж каналізації використовують поліетиленові труби та їх модифікації. Якщо в складі проектної документації наявна насосна станція, при складанні кошторису її виділяють або окремим локальним кошторисом або розділом в складі загального локального кошторису.

    Складання кошторисів на КНС (каналізаційну насосну станцію) процес з яким під силу впоратись тільки професійному інженеру-кошториснику, оскільки, в КНС присутнє специфічне обладнання та система автоматики, котра їм керує. Тільки грамотний спеціаліст зможе коректно скласти кошторис, тим самим визначити фінансові показники майбутньої роботи.

Склопластикові каналізаційні труби uasmetaua.com