Хмарка тегів:

Складання кошторисів. Кошторис на опалення.

    Скласти кошторис на опаленняне маючи знань про особливості улаштування данної системи буде складно. Оскільки, кошторис на опалення це документ, який повинен містити всі сатті витрат з якими доведеться зіштовхнутись при організації монтажних робіт.

    Перед початком монтажних робіт потрібно почати з проеткуваня системи опалення. Проект на систему опалення буде вихідними даними для складання кошторису. В специфікаціях до проекту будуть визначені матеріали та обладнання, що необхідні для улаштування системи опалення. Система опалення складається з трубпроводів опалення, джерела тепла (при автономній системі), автоматики та опалювальних приладів. Автономна система паленя  більшості випадків характерна для приватних будинків, тобто встановлено джерело тепла – котел. Котел може бути газовим, твердопаливним (на дровах, щепі, пелетах) або електричним. Для централізованої системи опалення характерним є те, що теплоносій подається від міських ТЕЦ або котелень. При складанні кошторисів слід врахувати всі ці особливості.   Також слід звернути увагу на трубопроводи, котрі будуть використовуватись при улаштуванні опалення. Вони можуть бути мідними, пластиковим, з нержавіючої сталі, сталеві оцинковані.  Відповідно до кожного виду трубопроводу підбирається необхідна запірна арматура, фітинги, кріплення. При складанні кошторисів грамотний інженер-кошторисник враховує всі особливості системи в кожному конкретному випадку. В результаті чого виходить кошторис, який може бути використаний для бюджетування, контролю обсягів робіт і кількості використаних матеріалів при монтажі системи монтажною організацією чи бригадою.

    Дуже часто складання кошторисів довіряють монтажним організаціям або навіть бригадам, які не зацікавленні в складанні і подачі достовірного кошторису. Дуже часто замовнику подаються кошториси із завищеними показниками вартості робіт, іноді обсягів робіт і кількості необхідних матеріалів. Тому не буде зайвим при наявності кошторису отриманого від монтажного підприємства замовити перевірку кошторису в кваліфікованого соціаліста інженера-кошторисника. Як показує практика при перевірці кошторисів на опалення отриманих від підрядних організацій, в результаті економиться від 7% до 30% від першопочатково поданої цінової пропозиції.

    Рекомендуємо довірити складання кошторисів професіоналам. Послуги складання кошторисів на фоні суми економії виглядають зовсім недорого. Грамотно підготовлений кошторис зекономить і оптимізує бюджет майбутніх робіт!