Хмарка тегів:

Складання кошторисів. Кошторис на водопровід.

    Складання кошторисів на водопровід вимагає знань технології улаштування системи водопостачання. Виділяють внутрішні та зовнішні системи водопостачання. З самої назви логічно можна здогадатись, що до внутрішніх систем водопостачання відносяться мережі, які прокладаються всередині приміщень, а до зовнішніх ті що прокладаються за межами будівель і споруд, тобто на вулиці.

    Складання кошторисів в АВК на водопровід здійснюється по збірникам одиничних розцінок Е17 для внутрішніх мереж, Е22 для складання кошторисів на зовнішні мережі. Дані збірники використовуємо при підготовці кошторисів АВК на нове будівництво. При виконанні ремонтних робіт систем водопроводу використовуемо відповідні нормативи із ремонтних збірників.

    Кошторис на зовнішні мережі, як правило, більш складний та потребує більше технічних знань технології і організації даних робіт. При складанні кошторисів на зовнішній водопровід, відштовхуватися потрібно виключно від проектної документації. На основі проектної документації можна визначити яка технологія використовується при прокладанні водопроводу, відкритим чи закритим способом з використанням залізобетонного каналу, чи безканальна. Також слід звернути увагу на тип матеріалу з якого виготовлені труби. В залежності від цього необхідно застосувати ту чи іншу розцінку в локальному кошторисі, що відповідає технології прокладння в даному конкретному випадку.

    АВК кошторис на внутрішні мережі водопроводу також має ряд особливостей. Внутрішній водопровід може бути реалізований з використанням трубопроводів та фасонних частин, які виготовлені з різних матеріалів та відповідно мають різну технологію монтажу та різну  трудомісткість виконання робіт. Внутрішні мережі водопроводу можуть бути реалізовані з використанням сталевих або пластикових труб. Сталеві труби з’єднуються між собою з використанням електродугового зварювання. Пластикові трубопроводи мають різні технології монтажу. Є трубопроводи що з’єднуються з допомогою спеціального пресу, який напресовує спеціальні натяжні кільця на фітинги тим самим фіксує і з’єднує трубу на трійниках, муфтах, відводах, водяних розетках..і т.д. Також є поліпропіленові трубопроводи, які з’єднуються спеціальним паяльником з різними насадками під різні діаметри трубопроводів. Є трубопроводи, які з’єднуються  з допомогою спеціального клею. Тому важливо визначитись з яким матеріалом ми маємо справу, зрозуміти який тип технології застосовується, відповідно на базі цих даних можна грамотно підготувати кошторис.

    Складання кошторисів на водопровід передбачає не тільки знання програми АВК, але і вимагає знання технології і організації цих процесів. Професійно підготовлений кошторис допоможе правильно спланувати майбутній бюджет при улаштуванні водопроводу, а також дасть можливість контролювати фінанси на кожному етапі монтажних робіт. При необхідності вкаже на можливі шляхи оптимізації витрат та економії бюджету.