Хмарка тегів:

Грамотно підготовлений кошторис – це …

     Після останніх кризових років, будівельний ринок взяв курс на розвиток. Відповідно зростає попит на фахівців різних інженерних спеціальностей, в тому числі, і на інженерів кошторисників. Хто такий інженер кошторисник!? Інженер кошторисник це спеціаліст, що має профільну освіту і володіє знаннями технології та організації будівництва, нормативної бази, також досконало володіє програмним комплексом для підготовки кошторисної документації. Не будучи інженером, але знаючи програмний комплекс можна скласти кошторис, але малоймовірно, що даний кошторис відобразить всю інформацію в повному обсязі. Можна стверджувати, що даний кошторис підготовлено на рівні оператора програмного комплексу, а не інженера-кошторисника. Для складання кошторисів не достатьно володіти знаннями тільки програмного комплексу, потрібно розуміння тонкощів технології і організації будівництва, розуміння процесів функціонування підприємства. Грамотно скласти кошторис може інженер-кошторисник, а не оператор програмного комплексу. Грамотно складенний кошторис – це:

—         кошторис структуризований у відповідності з розділами проектної документації;

—        кошторис, який відображає не тільки всі об’єми, які містить проектна документація, але і об’єми                    допоміжних робіт, які передбачає технологія і організація будівництва, звичайно, якщо вони не                      входять в  склад розцінки;

—         кошорис в якому застосовані всі необхідні коефіцієнти, вказаний актуальний рівень заробітної  плати;

—         кошторис в якому вірно застосовані показники кошторисного прибутку, та адміністративних витрат;

—         кошторис який містить необхідний розмір податків в залежності від форми власності підприємства;

—         кошторис в якому вказані актуальні вартості матеріалів, обладнання і будівельних машин, механізмів;

—         кошторис який складений у відповідності з ДБН і правилами підготовки кошторисної документації.

     Кошторисна документація є важливою сладовою в процесі планування, реалізації майбутнього проекту, тому слід з особливою увагою ставитись до етапу розробки кошторисної документації. Наостанок хотілося б розвіяти деяке хибне твердження, суть якого полягає в тому, що грамотно скаладений кошторис містить «приховані» або матеріальні чи трудові ресурси, які не перевіряються. Це зовсім не так, все що містить кошторисна документація, в якому б програмному комплексі не була підготовленна, абсолютно все в ній можливо перевірити, якщо звернутись до інженера-кошторисника.

   Ще раз акцентую увагу, що грамотно підготовлені кошториси — це в першу чергу, кошториси, які в повній мірі відображають проектну документацію і підготовлені згідно ДБН.