Хмарка тегів:

Зміст та порядок застосування статей витрат розділу «Інші роботи та витрати».

    Складання кошторисів передбачає відображення повного переліку робіт що планується виконати згідно проектної документації. Коли кошторис відображає весь об’єм майбутніх робіт що плануються до виконання, дуже часто необхідно відобразити й інші витрати. Інші роботи та витрати знаходяться в главі 9 загального складу витрат. Для переходу до потрібного розділу нам необхідно на рівні назви будови натиснути праву клавішу «миші» обрати пункт «Інші витрати» далі в контекстному меню «Інші витрати будови», або використати клавіатурне скорочення Shift+3  перед нами у вікні Ф105-2 буде відображений список витрат по главах. Детально зупинимось на деяких статтях витрат що містить глава 9. Як правило, за умовчанням включені витрати на виконання робіт в зимовий та літній періоди.

    З практики дані витрати замовник не погоджує в складі кошторисної документації, тому необхідно прибрати галочки біля цих витрат, натиснувши правою клавішею на назві витрати  та обравши з пункту контекстного меню  включення/виключення витрати або скориставшись клавішею Insert. Витрата П94 (перевезення працівників будівельно-монтажних організацій автомобільним транспортом) передбачає включення коштів у випадку якщо будівельно-монтажна організація власим транспортом перевозить працівників від місця проживання до об’єкту на якому виконуються роботи. Є два варіанти відображення цієї витрати в складі кошторису, перший – це задання вартісного значення у полі Вартісні показники, або включення галочки ліворуч від кнопки «Кошторисний розрахунок». В другому випадку програма АВК  сама розрахує розмір даних затрат за усередненими показниками.

    Наступна стаття витрат П929, відображає кошти на відрядження працівників. Для того щоб відобразити дані затрати, необхідно здійснити аналогічні дії. Ще одна стаття витрат що найбільш часто включаються при складанні кошторисної документації, це витрати не перебазування будівельних організацій. В програмі АВК немає розрахунку розміру даних витрат за усередненими показниками, вони задаються  вартісними показниками. З практики дуже часто замовник просить підтвердити вартість розрахунком. Приклад розрахунку можна знайти у збірнику «Ціноутворення у будівництві».

    Хочу звернути вашу увагу, якщо об’єкт оформляється актами виконаних робіт КБ 2в протягом декількох звітних періодів, потрібно вручну відключати затрати на перебазування, щоб помилково не включити їх в кожен акт виконаних робіт (якщо половину суми відображаемо в 1-му акті, другу половину в останньому). Программа АВК автоматично включає їх в кожен акт. Якщо в переліку статей витрат немає статті що відображає певну затрату, а фактично вона присутня, можна скористатись статтею П915-1, вона за умовчанням немає назви, її можна задати самостійно як і вартість.

    Дана інформація призначена для інженерів кошторисників початкового рівня.