Хмарка тегів:

Вимоги до оформлення кошторисної документації

     Після того як наш кошторис готовий, потрібно приділити увагу оформленню. Якщо мова йде про документ «Договірна ціна» необхідно заповнити всі реквізити. По-перше, вказуємо назву підприємства Замовника, Підрядника, призвіща та ініціали керівників. Для цього нам необхідно на рівні Договірної ціни (вікно Ф120-2) натиснути праву клавішу, в контекстному меню обрати Параметри – Реквізити будови та показники витрат, потім обрати вкладку Додаткові дані.  При необхідності відкоригувати рік здійснення будівництва на поточний. Це можна встановити наступним чином, у вікні Ф120-2 на рівні Договірної ціни, натискаємо праву клавішу «миші», обираємо пункт меню Інші витрати – Оформлення документації. З правої сторони в п.12 вказуємо рік здійснення будівництва.

      Якщо в складі пакету кошторисної документації міститься пояснювальна записка, то не зайвим буде вказати область на території якої здійснюється будівництво. Обираємо з контекстного меню  Інші витрати – Уточнення пояснювальної записки, заповнюємо п. 2.

       Для того щоб відкоригувати дату поточних цін на трудові і матеріально-технічні ресурси, ефективніше всього скористуватись клавіатурним скороченням, а саме, натиснувши клавішу F4, перед нами відкриється вікно в якому можна встановити актуальну дату.  На цьому заповнення  реквізитів Договірної ціни закінчено.

    Не меншу увагу потрібно приділити при оформленні акту виконаних робіт КБ 2в, та довідки КБ-3. Перед нами екран Ф140-3 в якому нам необхідно заповнити в полі «Підприємство, організація укладач форми» — назву підрядної організації що виконує роботи.  Також вказуємо номер та дату договору по якому здійснюються роботи. Не забуваємо проставити у відповідному полі № акту виконаних робіт. Заповнені реквізити зберігаються, що дає можливість не вносити їх знову у вікні Ф159-3 при формуванні довідки КБ-3. В практиці, іноді, при підписанні договору, сума договору розбивається на декілька договірних цін. В подальшому при оформленні виконаних робіт нерідко вимагають зводити довідки про вартість виконаних робіт в одну. При цьому потрібно бути уважним, додається кожна цифра «горизонтально»,  ПДВ також. Якщо просумувати тільки вартість робіт, потім обчислити суму ПДВ, та разом до сплати, можуть бути розбіжності в копійках. Тепер коли кошториси містять всі необхідні реквізити, передаємо на підписання.