Хмарка тегів:

Методологія перевірки та аналізу кошторисної документації.

      В процесі роботи виникає необхідність не тільки підготувати кошторис, але в деяких випадках здійснити його перевірку та аналіз. Пропоную перевірку та аналіз кошторисної документації проводити за такими основним напрямкам:  перевірка об’ємів закладених в кошторис на відповідність з проектом; перевірка застосованих коефіцієнтів; перевірка цін на матеріали, обладнання та механізми; перевірка правильності застосованих розцінок.

     На першому етапі потрібно перевірити всі  об’ємі що внесені до кошторису на наявність їх в проектній документації. Слід також звернути на структурність розділів кошторису та відповідність їх проекту. Після того як даний етап завершений переходимо до другого етапу перевірки кошторисної документації.

     На другому етапі слід звернути увагу на закладений рівень заробітної плати який регламентований на даний момент Мінрегіонбудом.  Визначити правильність вибору показників прибутку та адміністративних витрат. Також слід перевірити числові параметри на предмет застосування понижуючих коефіцієнтів при обчисленні загально- виробничих витрат. Крім того, потрібно перевірити   підвищувальні коефіцієнти до трудомісткості виконання робіт або для врахування впливу умов виконання робіт. Наступним кроком буде перевірка інших витрат, особливу увагу звертаємо на кошти що закладені на компенсацію відряджень, перевезення працівників власним автомобільним транспортом, перебазування техніки та ін…

       Ціни на матеріальні ресурси котрі внесені в кошторис не повинні перевищувати середній рівень цін на ринку, це стосується цін на матеріали, обладнання та будівельні машини.

     Після того як наші кошториси перевірені за параметрами перших трьох етапів, можемо перейти до останнього етапу аналізу кошторисної документації, а саме, правильності застосування одиничних розцінок. Слід звернути увагу на повноту кошторисної документації. Визначити чи не дублюються роботи різними розцінками, для цього потрібно ознайомитись із складом робіт кожної з розцінок.  Проаналізувати розцінки які використанні «застосовно» при складанні авк кошторис. Вони повинні бути максимально схожі за  складом робіт до складу виконуваної роботи.

    В даній статі ми розглянули етапи перевірки та аналізу кошторисної документації. Бажаю успіхів в  підготовці  та аналізу кошторисів!