Хмарка тегів:

Декілька порад інженерам кошторисникам по роботі в програмі АВК.

   Даний матеріал призначений для фахівців, котрі займаються підготовкою кошторисної документації в програмному комплексі АВК. Хочу зупинитись на деяких порадах, які допоможуть заощаджувати час при підготовці кошторису.

   Намагайтесь використовувати якомога частіше клавіатурні скорочення для переключення між вікнами програми, це значно швидше ніж заходити в потрібний розділ використовуючи контекстне меню. Клавіатурне скорочення що відповідає кожній команді можна знайти праворуч від назви команди в контекстному меню, запам’ятайте, його!

   Оскільки, досить часто виходять нові версії програми АВК, а в попередніх редакціях є чимало корисних напрацювань, які кожен фахівець створив в процесі роботи, зокрема, це може бути нормативно-довідкова інформація. В програмі є можливість перенести напрацьовану НДІ користувача в оновлену версію програми АВК. Що відкидає необхідність в новій редакції знову створювати необхідну нормативно-довідкову інформацію користувача, відповідно також заощаджує час. Для цього необхідно скористатись пунктом головного меню програми «Інші функції» вивести потрібну інформацію у файл, а потім повторити процедуру в новій редакції в зворотному напрямку.

   Перед нами кошторис АВК в якому потрібно видалити ресурси що не будуть використовуватись при виконанні робіт, але вони містяться в багатьох одиничних розцінках. Для економії часу буде доцільно на рівні локального кошторису в контекстному меню обрати пункт «ресурси локального кошторису» перед нами з’явиться перелік всіх ресурсів що містить даний кошторис (матеріали, машини…). З списку варто видалити ті що не потрібні, при цьому видалений ресурс зникне в усіх розцінках з цього локального кошторису. Це швидше ніж заходити в кожну розцінку і редагувати її «вручну».

    У випадку підготовки кошторису в якому вартість матеріалів зазначається без врахування транспортних та заготівельно-складських витрат, доцільно кожен наступний однотипний ресурс, який відрізняється типорозміром створювати на основі попереднього, прямо в локальному кошторисі, не створюючи кожен раз нову позицію НДІ користувача на основі нормативної НДІ. Якщо це бюджетний кошторис і ми зазначаємо розмір транспортних і заготівельно-складських витрат, потрібно створювати індивідуальну розцінку для кожного типорозміру на основі стандартної НДІ.

  Коли виконані роботи оформлюються в КБ-2в по фактично виконаним фізично об’ємам, можуть додаватись позиції яких немає в локальному кошторисі. Додати позицію можна з допомогою контекстного меню, при цьому курсор повинен бути встановлений на останньому порожньому рядку кошторису. В акт КБ-2в програма вносить дані об’єми останнім розділом виділяючи його як додаткові об’єми до кошторису. У випадку якщо нам не потрібно щоб ці позиції були винесені в додатковий розділ до кошторису, необхідно скористатись пунктом контекстного меню «Ознаки» в закладці «Підрядник» встановити галочку «відмова від виділення перепроцентованих об’ємів…»

   Також для ефективного використання робочого часу не зайвим буде встановити подвійну нумерацію позицій по акту виконаних робіт, встановивши галочку в тій самій закладці. Це дозволить заощадити час при перевірці кошторису та при оформленні накопичувальної відомості обємів робіт, у випадку якщо по даному об’єкту роботи оформляються не одним актом виконаних робіт.

   Бажаю успіхів в підготовці кошторисної документації, сподіваюсь що з використаннями даних функцій програми, кошториси складатимуться з меншими витратами часу!