Хмарка тегів:

Рекомендації при складанні кошторисної документації.

В даній статті хочу викласти деякі рекомендації з підготовки кошторисної документації для молодих спеціалістів інженерів-кошторисників, котрі сподіваюсь допоможуть структуризувати процес підготовки кошторису. Вихідними даними для підготовки кошторису є робочий проект, або якщо мова йде про ремонт то кошторисний розрахунок виконується на основі дефектного акту. Але в практиці дуже часто доводиться здійснювати підготовку кошторису не по робочому проекту, а по «ескізам», або по не зовсім зрозумілим на перший погляд «рукописним» вихідним даним.

В даній ситуації потрібно виділити основні технологічні стадії, послідовність виконання майбутніх робіт. В цьому випадку нам допоможуть інженерні знання з технології та організації будівельного виробництва. Окресливши технологічну послідовність виконання основних робіт, варто деталізувати кожен етап визначивши, які супутні роботи необхідні для підготовки до початку виконання роботи даного етапу. Після повного розуміння послідовності та змісту робіт вартість яких потрібно визначити можна починати складання кошторису.

Зупинимось на деяких важливих моментах що потрібно пам’ятати при підготовці кошторису. Після вибору тієї чи іншої розцінки потрібно звертати увагу на «бібліотечні поправки» в яких містяться коефіцієнти що можуть застосовуватись для підвищення або зниження вартості розцінки в залежності від умов виконання будівельних робіт. Також для визначення об’єктивності вибору розцінки і розуміння що враховує дана норма потрібно ознайомитись з «Технічною частиною» та «Вказівками до застосування». Дані розділи містять всю необхідну інформацію для грамотного і повного відображення переліку, складу та вартості майбутніх робіт в кошторисі. Для того щоб уникнути можливості подвійного врахування однієї роботи декілька разів в різних розцінках потрібно звертати увагу на склад робіт.

Після того як кошторис готовий слід ще раз звернути увагу на наступне: перевірити всі застосовані коефіцієнти, перевірити вартість матеріалів, механізмів, застосований рівень заробітної плати, прибутку, адміністративних та інших витрат. Також бажано перевірити відомість ресурсів і видалити ті матеріали що не будуть використовуватись при виконанні робіт. Після виконання даних кроків наш кошторис готовий. Бажаю успіхів!