Хмарка тегів:

Що таке кошторис? Види та зміст кошторисної документації.

         Спробуємо дати визначення що таке кошторис. Але при цьому потрібно розрізняти що є локальний кошторис, об’єктний кошторис та зведений кошторисний розрахунок. Локальний кошторис – це документ який відображає в своєму складі повний перелік певного виду робіт та в результаті суму прямих (вартість матеріалів, виробів та конструкцій; заробітна плата робітників та ІТР) та загальновиробничих витрат.

        Об’єктний кошторис містить підсумкові вартісні показники локальних кошторисів в межах об’єкту будівництва, а саме, кошторисну вартість будівельних, монтажних робіт, кошторисну трудомісткість та кошторисну заробітну плату. В зведеному кошторисному розрахунку відображений загальний склад витрат що при наявності може місти витрати на: підготовчі роботи на території; витрати на основні об’єкти; споруди підсобного призначення; енергетичні обєкти; об’єкти транспортного господарства; зовнішні інженерні мережі; благоустрій території, тимчасові будівлі, інші роботи та витрати, утримання служби замовника, проектні роботи, окрім того, зазначений розмір кошторисного прибутку та коштів що передбачаються на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організації. Всі вартісні показники що містяться в локальному, об’єктному кошторисі зазначені без вартості податку на додану вартість. Розмір даного податку відображається також в зведеному кошторисному розрахунку, і як наслідок, він визначає вартість коштів необхідних для реалізації будівельного проекту.

      Отже, можна дати загальне визначення що кошторис – це документ в якому відображаються всі статті витрат майбутнього проекту або певної частини робіт, з необхідною деталізацією по кожній з них.